Uus Tervis otsib kaasamõtlejaid 21. jaan

tervemaailm  
Kogukonna tervisedendusega tegelev MTÜ Terve Maailm kutsub kõiki tervishoiu ja tervisedendusega tegelevaid kodanikualgatusi endast märku andma, et koos luua üle-Eestiline kogukondlik tervisedendusvõrgustik.

Alates eelmise aasta varasuvest on MTÜ Terve Maailm tegutsenud kogukonna tervisedendusprojekti Uus Tervis elluviimise nimel. Septembrist alates on Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toel välja koolitatud enam kui 20 tervisetoetajat üle Eesti, kes alates sellest aastast hakkavad ellu viima kogukonnapõhiseid terviseteemalisi kogunemisi ja tervisesündmuseid, mille kohta saab täpsemat infot projekti kodulehelt: www.uustervis.ee.

Tervisedendus on Eestis seni olnud ennekõike riiklike institutsioonide poolt elluviidav tegevus. Ometigi on piisavalt neid särasilmseid kodanikke, kes on ise huvitatud oma tervise eest vastutuse võtmisest, veelgi enam - kes sooviksid selles vallas ka midagi oma kogukonnas ära teha. Tänu Kodukandi võrgustikule on olnud võimalik leida terve rida sädeinimesi, kes tänaseks on läbinud tervisetoetajate koolituse ja kes on nüüd valmis oma kogukonnas olema terviseteemaliste kogunemiste ja tervisesündmuste ellukutsujad. 

Projekti Uus Tervis eesmärgiks on tõsta läbi praktiliste ja igapäevaste nõuannete inimeste terviseteadlikkust ja võimestada inimesi oma kogukonnas, perekonnas ja piirkonnas võtma vastutust tervisekäitumise eest ning selle nimel tegema teadlikke samme. Selleks kasutatakse coachingu metoodikat, mis võimaldab inimesi võimestada ja saada ka tagasisidet edusammudest.

Selleks, et MTÜ Terve Maailm ja Uus Tervis projekti tegevus kogukonna tervisedenduse vallas oleks efektiivne, jätkusuutlik ja toimiks reaalne  koostöö mitmel tasandil kutsub MTÜ Terve Maailm kõiki tervise, tervishoiu ja tervisedendusega tegelevaid kodanikualgatusi endast märku andma, et koos luua üle-Eestiline kogukondlik tervisedendusvõrgustik. 

Selleks palume kõigil terviseteemadega seotud ja koostööst huvitatud MTÜdel ja teistel organisatsioonidel endast märku anda kirjutades põgusalt enda tegevusest (või saata oma veebilehe aadress) ja edastades oma kontaktid aadressile tervemaailm@gmail.com või ühinedes Facebooki grupiga Uus Tervis.


Projekt viiakse ellu koostöös külaliikumisega Kodukant perioodil 01.05.2012-30.04.2013 tänu Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) toele. 

Lugupidamisega projekti elluviijad
Agnes Laine
Kaia-Kaire Hunt
Kairi Rebane
Toomas Trapido


Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri: